Trwa nabór zgłoszeń w 28. edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”, który zakończy się 31 stycznia 2025 roku o godzinie 13:00.
Organizatorem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.
Fundatorem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Kluczowe informacje:
- Termin zgłaszania wniosków: do 31 stycznia 2025 roku, godz. 13:00.
- Kategorie konkursowe: m.in. : „Kultura i edukacja”, „Lokalne partnerstwa”, „Ochrona środowiska i klimatu”, „Otwartość na różnorodność”, „Pomoc społeczna i charytatywna”, „Zdrowy tryb życia”, „Pomoc uchodźcom i Ukrainie”, „Pomoc na rzecz powodzian”, „Dobra współpraca biznesu i organizacji pozarządowych”, „Wolontariat pracowniczy”.
Szczególnie zachęcamy do zgłaszania firm w kategorii „Lokalne partnerstwa”, która wyróżnia współpracę firm z organizacjami pozarządowymi na rzecz społeczności lokalnej. Projekty w tej kategorii mogą obejmować m.in.:
- rewitalizację przestrzeni publicznych,
- wspieranie inicjatyw mieszkańców,
- udostępnianie przestrzeni na działania społeczne,
- inne działania odpowiadające na lokalne potrzeby w gminach do 50 tys. mieszkańców.
Dlaczego warto?
Nominowanie firm to nie tylko forma uznania i podziękowania, ale także motywacja do kontynuacji i rozwijania wspólnie z biznesem działań społecznych.
Jeżeli marzycie o współpracy z biznesem, która realnie wpływa na Waszą lokalną społeczność i przestrzeń to idealny moment, by podkreślić tę gotowość. Podziękowanie i docenienie wspierającej Was firmy to pierwszy krok do przyszłości pełnej wspólnych projektów i zmian.
Czy mała lokalna współpraca ma szansę w porównaniu z gigantami nominowanymi przez największe w Polsce fundacje?
„Tak! Specjalnie dla takich małych, lokalnych kooperacji, które swoje działania skupiają na potrzebach i rozwoju społeczności w małych miejscowościach powstała kategoria „Lokalne partnerstwa”. W niej można zgłaszać lokalne firmy, które działają z Wami na rzecz dobra wspólnego. Oczywiście można nominować swoich partnerów biznesowych we wszystkich kategoriach, ale to właśnie „Lokalne partnerstwa” jest dedykowaną kategorią stworzoną na potrzeby organizacji współpracujących z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce” – odpowiada Emilia Dmochowska, jedna z koordynatorek Konkursu.
W pozostałych kategoriach ze zgłoszonych wniosków Kapituła wybiera laureatów zarówno wśród dużych, jak i małych i średnich firm. To znaczy, że w każdej kategorii jest dwóch laureatów. A to znacząco zwiększa szanse Waszych Partnerów na wyróżnienie.
Gdzie szukać więcej informacji?
Na stronie https://www.dobroczyncaroku.pl/biezaca-edycja znajdują się wszystkie potrzebne informacje (regulamin, lista członków kapituły, link do wniosku w konkursie), a także Karta Zasad dobrej współpracy biznesu i organizacji pozarządowych, z którą gorąca zachęcamy się zapoznać i wykorzystywać zawarte w niej wskazówki!
Wszystkie pytania prosimy kierować na adres: konkurs@dobroczyncaroku.pl
Elektroniczne formularze wniosków są dostępne do wypełnienia na stronie internetowej https://generatorspoleczny.pl/dobroczynca-roku.