Warsztaty serowarskie – metoda na trwały zarobek

pieczec-red

Warsztaty serowarskie – zrób własny ser

Celem warsztatów jest pobudzenie mieszkańców szczególnie z obszarów wiejskich do poszukiwania sposobów na małą przedsiębiorczość w oparciu o lokalne zasoby. Serowarstwo może stanowić hobby, pasję, wzbogacenie domowego stołu czy oferty agroturystycznej, a także sposobem na trwałe zarobkowanie.

W programie warsztatu:

warzenie sera typu holenderskiego,
wykonanie sera domowego z przyprawami
warzenie sera śmietankowego z serwatki (mascarpone/ricotta)

opowieści serowarskie Mistrza serowarstwa Krzysztofa Jaworskiego
wręczenie certyfikatów,

pamiątkowe zdjęcie

Organizator dysponuje stanowiskami serowarskimi. W trakcie zajęć każdy uczestnik osobiście zrobi trzy gatunki sera.

Trzy terminy w maju:

28 listopad, do godz. 17:00 do 20:00 Bytów, Podzamcze 34 (sala szkoleniowa Inkubatora Przedsiębiorczości STOLEM)

Czas trwania: 3 godz.

Organizator: Fundacja Rozwoju Lokalnego Parasol w Bytowie.

Warsztat jest odpłatny 50 zł od osoby. Cena zawiera 3 h pracy serowara, zaświadczenie uczestnictwa w zajęciach.

Forma płatności: osoby fizyczne przelewem na konto bankowe nr 79 1240 3783 1111 0010 5059 7029 tytułem ,,darowizna na cele statutowe”.

Instytucjom delegującym uczestników fundacja wystawia fakturę.

Zapisy i zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy przesyłać za pomocą formularza link:

Informacja:
e-mail: doradztwo@fundacjaparasol.org