„Osvita pod Parasolem” – projekt dla nauczycieli i dzieci z Ukrainy

Fundacja Rozwoju lokalnego Parasol zaprasza wszystkich chętnych wziąć udział w projekcie „Osvita pod Parasolem”. Celem tego projektu jest wsparcie funkcjonowania dzieci i młodzieży oraz nauczycieli z Ukrainy w trakcie ich edukacji formalnej i pozaformalnej w czasie ich pobytu w Polsce. W ramach projektu odbędą się wykłady z języka polskiego dla nauczycieli z Ukrainy i dodatkowe zajęcia dla dzieci z przedmiotów objętych programem nauczania w szkole ukraińskiej, takich jak język ukraiński, matematyka, historia Ukrainy i ukrainoznawstwo oraz zajęcia animacyjne.

Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży oraz nauczyciele z Ukrainy.

Planujemy pogrupowanie dzieci w dwie kategorie wiekowe: 6-10 lat i 11-14 lat. Aby zajęcia byłe efektywne, odbędą się one  w małych grupach, max. 8 osób.

Rekrutacja odbędzie się  w okresie 15-26 listopada 2023 r

Termin realizacji projektu:  01 grudnia 2023 r – 30 kwietnia 2024 r

Miejsce realizacji projektu: Fundacja rozwoju lokalnego Parasol, ul. Podzamcze 34, Bytów.

Projekt współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.