KONKURS ” DZIEŃ ZIEMI”

W ramach projektu „Edukacja pod parasolem”, zorganizowanego przez Fundację Parasol, odbył się wspaniały konkurs „Dzień Ziemi” dla dzieci z Ukrainy. To wydarzenie nie tylko przyciągnęło uwagę społeczeństwa do kwestii ekologii, ale także stało się źródłem inspiracji dla wielu.

Wśród honorowych gości i członków jury naszego konkursu byli pan Mateusz Oszmaniec – reprezent Gminy Bytów, pani Barbara Fajtek – reprezent  Rozwoju Fundację Parasol i pani Agnieszka Wysocka – reprezent  Starostwa Powiatowego. Ich doświadczenie i ekspertyza pomogły w wyborze zwycięzców i laureatów konkursu.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła niesamowicie Karolina Fadejewa z pracą zatytułowaną „Ochrona Ziemi”.

Drugie miejsce zajęła  utalentowana Erika Proniakina z  z pracą zatytułowaną ” Decoracije z paper mache”.

Trzecie mejsce zajęła  kreatywny Kryvoruchenko Artem.

 Ich twórczość doskonale odzwierciedliła wagę ochrony środowiska naturalnego i wzbudziła w nas, widzach, poczucie odpowiedzialności za naszą wspólną przyszłość.

Każde zgłoszone dzieło zachwycało oryginalnością i głębokością zrozumienia problemów ekologicznych. Widzieliśmy niezwykły potencjał w każdym z uczestników, ich gotowość do wzięcia odpowiedzialności za przyszłość naszej planety. Każdy pomysł wyrażony poprzez rysunek, wiersz czy prezentację, ma ogromne znaczenie w kształtowaniu ekologicznej świadomości wśród młodego pokolenia.

Wyrażamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w tym wspaniałym wydarzeniu, a także wszystkim, którzy nas wsparli i pomogli w jego organizacji.

Nagrody dla uczesników konkursu przekazali: Nadleśnictwo Bytów, Starostwo Powiatowe, Gmina Bytów.

 Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy będą kontynuowane także w przyszłości, inspirując nas wszystkich do dalszych wysiłków na rzecz ochrony i obrony naszej planety.

Niech ten konkurs będzie tylko początkiem naszej wspólnej podróży ku zachowaniu środowiska naturalnego, a zdobyta wiedza i wrażenia pozostaną w serach naszych małych uczestników na długo.